Welcome to the CENTRALWEB Forum

الرئيسيةPortalپرسشهاي متداولجستجوليست اعضاگروههاي کاربرانفروشگاه سايتدرباره مرکز وبورودثبت نام
شاطر | 

بازي ايراني عمليات ويژه 85 به محصولات سايت اضافه شد...

مشاهده موضوع قبلي مشاهده موضوع بعدي اذهب الى الأسفل 
رفتن به صفحه : 1, 2  الصفحة التالية
نويسندهپيام
Mohammad1369
[مدير سايت]
[مدير سايت]

انثى تعداد پستها: 1198
محل زندگي من:: شهر من زادگاه سخاوت
شغل من :: دانشجو
سخني از من:: سایتم خوبه!!!
آدرس سايت شما::
مدل گوشي من:: N73موزیکال
Registration date: 2007-12-20

پستعنوان: بازي ايراني عمليات ويژه 85 به محصولات سايت اضافه شد...   الثلاثاء أغسطس 05, 2008 12:37 pm

بازی زیبای عملیات ویژه 85 که برای دفاع از حقوق ملی هسته ای ایران ساخته شده است
برای خرید عموم در فروشگاه سایت قرار داده شد

این بازی ایرانی با بازی های ایرانی دیگر مثل رانندگی در تهران 180 درجه متفاوت هست
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
خواندن مشخصات فردي http://centralweb.azurforum.com
Mohammad1369
[مدير سايت]
[مدير سايت]

پستعنوان: رد: بازي ايراني عمليات ويژه 85 به محصولات سايت اضافه شد...   الثلاثاء أغسطس 05, 2008 12:53 pm

بعد از 2 سال تلاش شبانه روزی جوانان ایرانی

نخستين بازي رايانه‌اي انرژي هسته‌اي ايران رونمايي شد

خبرگزاري فارس: بعد از بيش از 2 سال تلاش، نخستين بازي رايانه‌اي انرژي هسته‌اي ايران به همت اتحاديه انجمن‌هاي اسلامي دانش‌آموزان همزمان با ميلاد امام محمد‌باقر‌(ع) رونمايي شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعي فارس، مراسم رونمايي نخستين بازي رايانه ‌انرژي هسته‌اي ايران با عنوان «عمليات ويژه 85» امروز در سينما كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان برگزار شد. محمدتقي فخريان دبيركل اتحاديه انجمن‌هاي اسلامي دانش‌آموزان در اين مراسم گفت: براي تأثيرگذاري در دانش‌آموزان و انتقال مفاهيم ارزشي بايد از ابزارهاي پر نفوذ در عموم دانش‌آموزان استفاده مي‌كرديم كه در مسير اين هدف، هنر را انتخاب كرديم و در هنر، بازي رايانه‌اي را برگزيديم. وي با بيان اين‌كه تمام بازي‌هاي رايانه‌اي كه هم‌اكنون در ايران استفاده مي‌شود بازي‌هاي وارداتي هستند، افزود: تهيه‌كنندگان بازي‌هاي رايانه‌اي در كشورهاي مختلف مقاصد خود را دنبال مي‌كنند و از طريق اين بازي به اهداف خود مي‌رسند. فخريان اظهار داشت: سعي كرديم از اين بازي به عنوان ابزاري براي ترويج فرهنگ ايثار و شهادت استفاده كنيم و نبايد فرهنگ ايثار و شهادت را تنها در دوران دفاع مقدس ببينيم. وي ادامه داد: در اين بازي روحيه ملي و مذهبي دانش‌آموزان را با نگاه به مسئله هسته‌اي تقويت مي‌كنيم. دبيركل اتحاديه انجمن‌هاي اسلامي دانش‌آموزان اظهار داشت: اين بازي تهيه شده است اما ممكن است نقدهاي علمي و فني به آن وجود داشته باشد كه پذيرا هستيم. در هر حال ما شروع كننده كار و پرچمدار هستيم. وي در نقدهايي كه در خصوص اين بازي وجود دارد و اين‌كه به بحث تروريست پروري پرداخته شده است، گفت: ما در اين بازي با عزت و شرف، از حق خود كه اسارت ناحق ديپلمات‌هاي ايراني است، دفاع مي‌كنيم. فخريان اظهار داشت: در حال حاضر شركت‌هاي توليد كننده بازي‌ها رايانه‌اي در كشورهاي مختلف براي تضعيف ايران، بازي رايانه‌اي مي‌سازند.
* بيش از يك سال روي فيلمنامه كار شد
عليرضا مسائلي سرپرست گروه و طراح پروژه نخستين بازي رايانه‌اي انرژي هسته‌اي ايران در اين مراسم گفت: اين بازي بر اساس فرهنگ شهادت‌طلبي و بالا بردن روحيه ايثارگري در دانش‌آموزان ساخته شد. وي با بيان اين‌كه آغاز فعاليت براي ساخت اين بازي از سال 83 بود، اظهار داشت: در مرحله اول، فيلمنامه اين بازي تهيه شد اما چون هدف ارائه بازي رايانه‌اي با كيفيت بالا بود فيلمنامه تغيير يافت و بيش از يك‌سال روي فيلمنامه اين بازي كار شد. مسائلي افزود: داستان بازي 2 مرحله در ايران، 2 مرحله در عراق و 4 مرحله در اسرائيل طراحي شده است. وي ادامه داد: هزينه اين بازي در كشورهاي خاور ميانه ميليون دلاري است اما ما با صرف 25 تا 35 ميليون تومان اين بازي را آماده كرديم و تيم كاري حدود 10 نفر بودند. طراح پروژه نخستين بازي رايانه‌اي انرژي هسته‌اي ايران گفت: اين بازي براي سن پنجم دبستان تا اوايل دبيرستان طراحي شده است.
* پرفروش‌ترين بازي‌هاي رايانه‌اي به بازي‌هاي اكشن اختصاص دارد
مجيد قادري كارشناس بازي‌هاي رايانه‌اي كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان در اين مراسم گفت: تا حدود 5 سال پيش، اوج توليدات فرهنگي معطوف فيلم‌هاي سينمايي هاليوودي و موسيقي پاپ بود اما اين روند تغيير كرد به طوري كه بازي‌هاي رايانه‌اي به حدي مشهور شد كه نسخه سينمايي آن‌ها نيز ساخته مي‌شد. وي با بيان اين‌كه پرفروش‌ترين بازي‌هاي رايانه‌اي به بازي‌هاي اكشن اختصاص دارد، اظهار داشت: 92 درصد بازي‌هاي رايانه‌اي توليدي در كشورها، بازي‌هاي اكشن هستند.
* 4 ديپلمات اسير شده ايراني، آزاد مي‌شوند
نخستين بازي رايانه‌اي انرژي هسته‌اي ايران يك بازي 3 بعدي داستاني درباره دكتر سعيد كوشا و همسرش مريم است كه هر دو از متخصصان انرژي هسته‌اي ايران هستند و در سفر به كربلا گرفتار نيروهاي اشغالگر آمريكايي شده و به نقطه‌اي نامعلوم منتقل مي‌شوند. بهمن ناصري، فرمانده نيروي ويژه اطلاعاتي و امنيتي ايران و هم‌رزم پدر دكتر كوشا در دفاع مقدس، مأمور نجات دكتر كوشا و همسرش از دست اشغالگران شده و عمليات رزمي خود را آغاز مي‌كند. بهمن همزمان مأمور پيگيري پرونده شاپور فرمانفرما يكي از كارشناسان سازمان انرژي هسته‌اي است كه با مدارك جعلي موفق به استخدام در اين سازمان شده است. وي كه دورگه ايراني اسرائيلي است اطلاعات با ارزش هسته‌اي را به خارج از كشور منتقل مي‌كند. بهمن در تعقيب شاپور متوجه مي‌شود كه وي خبر خروج سعيد و مريم از ايران را به نيروهاي آمريكايي داده است، همچنين در تدارك عمليات نظامي آمريكاييان در خاك ايران به فرماندهي فردي به نام جكسن است، بهمن جكسن را دستگير كرده و اطلاعات با ارزشي از وي مي‌گيرد. مراحل بعدي بازي حضور بهمن در خاك عراق، نجات مردم بي‌گناه عراق، خنثي‌سازي بمب‌گذاري در نجف و غيره است. در صورت موفقيت كاربران در اين بازي، بهمن در پايان سعيد و مريم را آزاد مي‌كند و همزمان متوجه مي‌شود چند زنداني ديگر در زندان‌هاي مخوف عراق هستند كه از روي نشانه‌هايشان آن‌ها را مي‌شناسد، حاج احمد متوسليان و غيره كه در حساس‌ترين مرحله بازي نجات پيدا مي‌كنند.
Mohammad1369
[مدير سايت]
[مدير سايت]

پستعنوان: رد: بازي ايراني عمليات ويژه 85 به محصولات سايت اضافه شد...   الثلاثاء أغسطس 05, 2008 1:01 pm

بازتاب جهانی این بازی پس از رونمایی از آن

توليد بازي رايانه‌اي ايراني "عمليات ويژه ‪"۸۵‬با موضوع انرژي هسته‌اي، بازتاب گسترده‌اي در رسانه‌هاي ديداري، نوشتاري و شنيداري غرب و جهان داشت.

به عقيده كارشناسان، طراحي و ارايه بازي ايراني انرژي هسته‌اي قاعده بازي يكطرفه شركت‌هاي غربي در اين حوزه را برهم ريخت و به عنوان حركتي جدي در مقابل استكبار جهاني بر عليه فعاليت صلح آميز هسته‌اي دانشمندان ايراني تلقي مي‌شود.

به گزارش روز دوشنبه خبرنگار ايرنا، خبرگزاري ريانووستي روسيه در مورد بازي رايانه‌اي عمليات ويژه ‪۸۵‬نوشت:ايران براي نخستين بار بازي كامپيوتري با مضمون انرژي هسته ساخته و توليد كرده است. بازي توسط انجمن اسلامي دانشجويان ايران طراحي شده و از هشت مرحله تشكيل شده است.

در اين بازي، كاربر، در نقش يك نيروي مبارز ايراني به جنگ سربازان آمريكايي مي‌رود و دانشمندان هسته‌اي را از شر آنها نجات مي‌دهد.

"ابراهيم بيومي" از استادان مركز ملي پژوهش‌هاي اجتماعي و جنايي قاهره نيز در اين‌باره به الجزيره گفت: ساخت چنين بازي تنها به اين دليل بوده است كه ايران به بخشي از اهدافش در جنگ رسانه‌اي خود با آمريكا درباره تلاش‌هاي هسته‌اي تهران در خاورميانه و جهان، دست پيدا كند.

وي در ادامه افزود: همه ما از ميزان تاثيرات غيرقابل باور بازي‌هاي رايانه‌اي بر كودكان و نوجوانان آگاه هستيم كاملا مشخص است كه‌هدف ايرانيان از ساخت و عرضه اين بازي آماده كردن ذهن كودكان براي رويارويي با آمريكا و رژيم صهيونيستي است.

خبرگزاري فرانسه نيز در مورد دستاوردهاي ايران در حوزه بازيهاي رايانه‌اي نوشت: به‌زودي اين بازي در تمام گيم نت‌هاي تهران و ديگر بخش‌هاي ايران نصب مي‌شود و بسياري از نوجوانان و جوانان ايراني تحت تاثير داستان آن قرار مي‌گيرند.

شبكه خبري "المنار" نيز درباره اين بازي رايانه‌اي در گزارشي ، محور اصلي اين بازي را كه طراحان ايراني وارد بازار كرداند، تلاش براي رهايي دانشمندان هسته‌اي ايراني ربوده شده توسط نيروهاي اشغالگر آمريكا است.

خبرگزاري آمريكايي آسوشيتدپرس نيزدر گزارشي آورد: اتحاديه انجمنهاي اسلامي دانش آموزان يك بازي كامپيوتري طراحي كرده كه داستان آن مبتني بر موضوع هسته‌اي است مقامات ايراني مي‌گويند كه تنها براي مبارزه با تحريم هاي سايبر دست به چنين كاري زده‌اند و اين بازي را نيز در دسترس تمام مخاطبان خواهند رساند تا با تهاجم فرهنگي موجود در بازي‌هاي رايانه‌اي غربي مقابله كنند هفته‌نامه اشپيگل آلمان نيز نوشته است: ايران با طراحي و توليد بازي‌هاي رايانه‌اي ويژه كودكان درتلاش است ارزش‌هايي نظير از خود گذشتگي و شهادت را دردنياي بازيهاي رايانه‌اي تعميم دهد.

شبكه‌هاي خبري "بي.بي.سي" و "سي.ان.ان" نيز كه تلاش بسيار كردند ورود اين بازي رايانه‌اي ايراني به دنياي كودكان ونوجوانان را بي‌اهميت جلوه دهند در عين حال از دستاوردهاي جوانان ايراني در شاخه‌هاي مختلف از جمله در دنياي رايانه ابزار نگراني كردند.

همچنين برخي از شبكه‌هاي خبري كشورهاي آسيايي، طراحي و ورود بازي انرژي هسته‌اي به دنياي كودكان و نوجوانان را نشانگر عزم ايرانيان براي مقابله با تبليغات گسترده غرب درمورد فعاليت صلح آميز هسته‌اي ايران عنوان كردند.

با مرور گزارشهايي كه ظرف چند روز اخير روي خروجي خبرگزاريها و مطبوعات معتبر جهان با محور بازي رايانه‌اي ايراني انرژي هسته‌اي منعكس شده، نكته‌اي مشترك و آنهم وحشت و هراس غربي‌ها از تابوشكني طراحان ايراني براي پايان دادن به سلطه شركت‌هاي بزرگ توليد بازيهاي رايانه‌اي غربي به اين عرصه، نمايان مي‌شود.

دستاوردهاي علمي جوانان خلاق ايراني در عرصه‌هاي مختلف با وجود اعمال تحريم‌هاي مختلف از سوي استكبار جهاني، دشمنان انقلاب اسلامي را سرخورده و نااميد كرده است
Mohammad1369
[مدير سايت]
[مدير سايت]

پستعنوان: رد: بازي ايراني عمليات ويژه 85 به محصولات سايت اضافه شد...   الثلاثاء أغسطس 05, 2008 1:02 pm

تصاویر بازی
Mohammad1369
[مدير سايت]
[مدير سايت]

پستعنوان: رد: بازي ايراني عمليات ويژه 85 به محصولات سايت اضافه شد...   الثلاثاء أغسطس 05, 2008 1:03 pm

Mohammad1369
[مدير سايت]
[مدير سايت]

پستعنوان: رد: بازي ايراني عمليات ويژه 85 به محصولات سايت اضافه شد...   الثلاثاء أغسطس 05, 2008 1:05 pm

Mohammad1369
[مدير سايت]
[مدير سايت]

پستعنوان: رد: بازي ايراني عمليات ويژه 85 به محصولات سايت اضافه شد...   الثلاثاء أغسطس 05, 2008 1:05 pm

Mohammad1369
[مدير سايت]
[مدير سايت]

پستعنوان: رد: بازي ايراني عمليات ويژه 85 به محصولات سايت اضافه شد...   الخميس أغسطس 07, 2008 3:45 pm

شوک شدید ایرانی در بازار بازی‌ها‌ی رایانه ای
در تاريخ ۸۶/۰۴/۳۱
میدل ایست آن لاین در گزارشی می نویسد:ایران روز دوشنبه بازی رایانه ای جدیدی را با مضمون پیام سیاسی پیچیده ارائه داد که در رابطه با برنامه‌ها‌ی هسته ای اش و اسرار ناپدید شدن دیپلمات‌ها‌ی ربوده شده اش در لبنان و تصرف لبنان توسط اسراییل می‏باشد باعث شگفتی بازارهای رایانه ای گشت...

به گزارش واحد بین الملل سپهر و به نقل از پایگاه خبری میدل ایست آن لاین، بازیگران برنامه "عملیات ویژه 85 " یا "نجات گروگان‌ها‌" در بخش ویژه ای به نجات دیپلمات‌ها‌ی به گروگان گرفته شده و دانشمندان هسته ای از چنگال نیروهای آمریکا و اسراییل می‏پردازند.
این بازی رایانه ای توسط اتحادیه دانشجویان اسلامی که از حامیان کنفرانس "جهان بدون صهیونیست" می‏باشد، تولید گشته است. دبیر کل این گروه می‏گوید: هدف ما در این بازی پیشبرد "تروریست" و "خشونت" نیست.
میدل ایست آن لاین در ادامه می نویسد: این بازی هشت مرحله ای در عراق آغاز می‏شود در طی آن یک زوج دانشمند ایرانی در حین زیارت حرم مطهر امام حسین در کربلا توسط نیروهای آمریکایی دستگیر می‏شوند. سپس بهمن ناصری، افسر ویژه عملیات برای نجات جان مریم و سعید وارد خاک اسراییل، محل نگهداری آنها می‏گردد. وی در راه نه تنها دانشمندان جوان را می‏یابد بلکه چهار دیپلمات ربوده شده ایرانی را نیز در آنجا مشاهده می‏کند.
ایران مدعی است که این چهار دیپلمات هنوز زنده هستند. در جریان این بازی هشت مرحله ای، بازیگر با انجام کامل بازی، سربازان اسراییلی و آمریکایی را از میان بر می‏دارد و با در دست گرفتن رایانه "لپ تاپ" آنها به اطلاعات محرمانه ای راجع به دیپلمات‌ها‌ و دانشمندان دست می‏یابد.
صفریان دبیر کل دانشجویان اسلامی افزود: در جریان آخرین دیدارمان با رهبر معظم انقلاب، ایشان فرمودند که با ایده هدایت و ارشاد راهنمایی بچه‌ها‌ و دانش آموزان ایرانی حرکت نماییم
Mohammad1369
[مدير سايت]
[مدير سايت]

پستعنوان: رد: بازي ايراني عمليات ويژه 85 به محصولات سايت اضافه شد...   الخميس أغسطس 07, 2008 3:48 pm

پس لرزه بازي رايانه اي ايران

نخستين بازي رايانه‌اي انرژي هسته‌اي ايران با عنوان "عمليات ويژه 85" مورد توجه رسانه‌هاي بين‌المللي قرار گرفت.
ابراهيم بيومي استاد جامعه شناسي سياسي در مرکز ملي پژوهش هاي اجتماعي و جنايي در قاهره در گفتگو با شبکه الجزيره، گفت: ابداع اين بازي رايانه اي به نام عمليات ويژه هشتاد و پنج در ايران، بخشي از جنگ رسانه اي بين ايران و آمريکاست که اين جنگ نيز بخشي از رويارويي اين دو کشور بر سر برنامه هسته اي ايران و ساير مسائل منطقه اي است.
بيومي ادامه داد: بدون ترديد اين بازي تاثير زيادي بر کودکان خواهد داشت، به گونه اي که آنها را از نظر فکري براي رويارويي بين ايران و آمريکا آماده مي کند و به آنها القا مي کند که بايد براي جنگ آماده باشند.
هفته نامه آلماني اشپيگل نيز در گزارشي به قلم کريستيان اشتوکر در اين باره نوشت: ايران با طراحي و توليد بازيهاي رايانه اي ويژه کودکان در تلاش است ارزشهايي نظير از خودگذشتگي و شهادت را به آنها آموزش دهد. در چنين بازیهایی بازیکنان یا همان کودکان ایرانی باید سربازان آمریکایی و اسرائیلی را بکشند تا بتوانند ماموریت خود را به انجام رسانند. اشتوکر با اشاره به اینکه تولید این قبیل بازیهای رایانه ای به منزله ابزاری در ایجاد جنگ تبلیغاتی میان سازمانهای اسلامگرا همچون حزب الله و اسرائیل و نیز مناقشه شعله ور میان ایران و آمریکاست اظهار داشت: این بازی که عملیات ویژه 85 نام دارد، بازی ایرانی علیه آمریکا و اسرائیل است.
این نشریه آلمانی ادامه داد: اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در این باره اعلام کرده است، این اتحادیه با ورود این بازی رایانه ای به بازار مصرف بر آن است، شجاعت و دلاوریهای یک سرباز انقلاب ایران را علیه صهیونیستها و آمریکائیها به نمایش بگذارد .
اشپیگل ادامه داد: برای آنکه بازیگران این بازی بتوانند آنرا با موفقیت به پایان برسانند باید سربازان آمریکایی و اسرائیلی را بکشند و سرانجام دانشمندان و دیپلماتهای ایرانی را آزاد کنند. اشتوکر در ادامه این گزارش نوشت، ماجرای این بازی که در کشور عراق شروع می شود داستان اتفاقاتی را که برای یک زوج جوان ایرانی پیش می آید به تصویر می کشد. آنها که هر دو دانشمند اتمی ایرانند و برای یک سفر زیارتی به کربلا وارد شده اند ربوده و به زندانی در اسرائیل منتقل می شوند. در این میان بازیگری که نقش یک سرباز نخبه به نام بهمن ناصری را بازی می کند سعی می کند هر دو دانشمند ایرانی در بند را آزاد کند.
خبرنگار اشپیگل با اشاره به اینکه ساخت و تولید چنین بازی رایانه ای نوعی حمایت مالی در راستای القای یک سیاست تبلیغاتی است خاطر نشان کرد: در این بازی هشت مرحله ای رزمنده و مبارز دلیر ایرانی به اسرائیلی ها حمله ور می شود. او سرانجام موفق می شود زندان دانشمندان هسته ای ایران را پیدا کند و به همراه چهار ایرانی دیگر که در یک ماجرای واقعی در سال 1982 میلادی در ناآرامی های جنگ داخلی در لبنان ناپدید شدند و دولت ایران تا به امروز معتقد است که این چهار مرد هنوز زنده و در دست اسرائیلی ها هستند را آزاد کند. گذشته از این، فرمانده این مبارزه همچنین در طول مأموریتش موفق می شود یک جاسوس دوجانبه را که اسرار هسته ای ایران را به اسرائیل داده است دستگیر کند. فخریان دبیر کل اتحادیه دانش آموزی تصریح کرد استفاده از بازیهای رایانه ای از آن جهت مطلوب است که می تواند در میان بچه ها از محبوبیت برخوردار شود. وی افزود: به این وسیله می توان ارزشهای ایدئولوژیک نظیر از خود گذشتگی و شهادت را به آنها منتقل و همزمان بر روی موضوع هسته ای کشور نیز تمرکز کرد.
فاکس نیوز با پوشش خبری تولید این بازی رایانه ای گفت: یک بازی جدید رایانه ای وارد بازار شد که نام آن، عملیات ویژه هشتاد و پنج است. در این بازی رایانه ای، بازیگران، دانشمندان هسته ای اسیر شده را نجات می دهند، اما مسئله در این بازی اینست که این دانشمندان هسته ای ایرانی هستند و نیروهای آمریکایی آنان را بازداشت کردند. فاکس نیوز افزود: ایران بیش از یکسال پیش و در پی منتشر شدن بازی ویدیویی در آمریکا به نام حمله به ایران، از تولید این بازی خبر داده بود. در بازی تولید شده توسط آمریکایی ها نشان داده می شود که یگانی از نیروهای ویژه آمریکایی در عملیاتی می خواهند تأسیسات هسته ای ایران را برچینند.
فاکس نیوز برای بررسی این خبر با نیکلاس تامپسون سر دبیر ارشد وایرد مگزین گفتگو کرد. گزارشگر فاکس نیوز گفت: آیا این بازی به این معنی است که عناصری از دانشجویان از کشوری به کشوری دیگر با یکدیگر نبرد می کنند و این نبرد هم در عرصه بازی های ویدیویی است؟ این کارشناس گفت: بله مسئله ای که در سالهای گذشته تغییر کرده این است که ساختن چنین بازی هایی آسانتر شده است. شرکتی که نسخه آمریکایی بازی ویدیویی را تولید کرد، هر هفته یا هر ماه چنین بازی هایی تولید می کند.
گزارشگر فاکس نیوز گفت: وقتی شما این بازی ایرانی را می بینید آیا دقت دارید در این بازی به نظامیان آمریکایی شلیک می شود. به نظر شما کیفیت این بازیهای چطور است؟ این کارشناس گفت: بازیهای رایانه ای باید سرگرم کننده باشند. مردم در ایران همانند ما آمریکایی ها بازیهای رایانه ای انجام می دهند. آنها جام جهانی فیفا در شکل یک بازی رایانه ای را دوست دارند. آنها بازیهای رایانه ای را انجام می دهند که مایکروسافت تولید کرده است. گزارشگر فاکس افزود: از جنبه مهارتهایی که با این بازی ها به دست می آید ارزیابی شما از این بازی در ایران چیست؟ این کارشناس گفت: جالب است بدانید که زمانی که فردی بازی می کند، در عمل بینایی بهبود می یابد، هماهنگی دست و چشم بهبود می یابد و راهبرد همکاری گروهی تقویت می شود.
نويسنده : محمد
Mohammad1369
[مدير سايت]
[مدير سايت]

پستعنوان: رد: بازي ايراني عمليات ويژه 85 به محصولات سايت اضافه شد...   الخميس أغسطس 07, 2008 3:51 pm

نمایی از سی دی اوریجینال بازی

Mohammad1369
[مدير سايت]
[مدير سايت]

پستعنوان: رد: بازي ايراني عمليات ويژه 85 به محصولات سايت اضافه شد...   الخميس أغسطس 07, 2008 3:55 pm

مراسم معرفی بازی رایانه ای عملیات ویژه

85

Mohammad1369
[مدير سايت]
[مدير سايت]

پستعنوان: رد: بازي ايراني عمليات ويژه 85 به محصولات سايت اضافه شد...   الخميس أغسطس 07, 2008 3:57 pm

نمایی از قسمت آتوران بازی:

Mohammad1369
[مدير سايت]
[مدير سايت]

پستعنوان: رد: بازي ايراني عمليات ويژه 85 به محصولات سايت اضافه شد...   الخميس أغسطس 07, 2008 3:57 pm

نخستین بازی رایانه‌ای انرژی هسته‌ای ایران رونمایی شد

بعد از بیش از 2 سال تلاش، نخستین بازی رایانه‌ای انرژی هسته‌ای ایران به همت اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان همزمان با میلاد امام محمد‌باقر‌(ع) رونمایی شد.

به گزارش فارس، مراسم رونمایی نخستین بازی رایانه ‌انرژی هسته‌ای ایران با عنوان «عملیات ویژه 85» در سینما كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان برگزار شد.

محمدتقی فخریان دبیركل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان در این مراسم گفت: برای تأثیرگذاری در دانش‌آموزان و انتقال مفاهیم ارزشی باید از ابزارهای پر نفوذ در عموم دانش‌آموزان استفاده می‌كردیم كه در مسیر این هدف، هنر را انتخاب كردیم و در هنر، بازی رایانه‌ای را برگزیدیم.

وی با بیان این‌كه تمام بازی‌های رایانه‌ای كه هم‌اكنون در ایران استفاده می‌شود بازی‌های وارداتی هستند، افزود: تهیه‌كنندگان بازی‌های رایانه‌ای در كشورهای مختلف مقاصد خود را دنبال می‌كنند و از طریق این بازی به اهداف خود می‌رسند.

وی در نقدهایی كه در خصوص این بازی وجود دارد و این‌كه به بحث تروریست پروری پرداخته شده است، گفت: ما در این بازی با عزت و شرف، از حق خود كه اسارت ناحق دیپلمات‌های ایرانی است، دفاع می‌كنیم.

فخریان اظهار داشت: در حال حاضر شركت‌های تولید كننده بازی‌ها رایانه‌ای در كشورهای مختلف برای تضعیف ایران، بازی رایانه‌ای می‌سازند.

بیش از یك سال روی فیلمنامه كار شد

علیرضا مسائلی سرپرست گروه و طراح پروژه نخستین بازی رایانه‌ای انرژی هسته‌ای ایران در این مراسم گفت: این بازی بر اساس فرهنگ شهادت‌طلبی و بالا بردن روحیه ایثارگری در دانش‌آموزان ساخته شد.

وی با بیان این‌كه آغاز فعالیت برای ساخت این بازی از سال 83 بود، اظهار داشت: در مرحله اول، فیلمنامه این بازی تهیه شد اما چون هدف ارائه بازی رایانه‌ای با كیفیت بالا بود فیلمنامه تغییر یافت و بیش از یك‌سال روی فیلمنامه این بازی كار شد.

مسائلی افزود: داستان بازی 2 مرحله در ایران، 2 مرحله در عراق و 4 مرحله در اسرائیل طراحی شده است.

وی ادامه داد: هزینه این بازی در كشورهای خاور میانه میلیون دلاری است اما ما با صرف 25 تا 35 میلیون تومان این بازی را آماده كردیم و تیم كاری حدود 10 نفر بودند.

طراح پروژه نخستین بازی رایانه‌ای انرژی هسته‌ای ایران گفت: این بازی برای سن پنجم دبستان تا اوایل دبیرستان طراحی شده است.

پرفروش‌ترین بازی‌های رایانه‌ای به بازی‌های اكشن اختصاص دارد

مجید قادری كارشناس بازی‌های رایانه‌ای كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان در این مراسم گفت: تا حدود 5 سال پیش، اوج تولیدات فرهنگی معطوف فیلم‌های سینمایی هالیوودی و موسیقی پاپ بود اما این روند تغییر كرد به طوری كه بازی‌های رایانه‌ای به حدی مشهور شد كه نسخه سینمایی آن‌ها نیز ساخته می‌شد.

وی با بیان این‌كه پرفروش‌ترین بازی‌های رایانه‌ای به بازی‌های اكشن اختصاص دارد، اظهار داشت: 92 درصد بازی‌های رایانه‌ای تولیدی در كشورها، بازی‌های اكشن هستند.

4 دیپلمات اسیر شده ایرانی، آزاد می‌شوند

نخستین بازی رایانه‌ای انرژی هسته‌ای ایران یك بازی 3 بعدی داستانی درباره دكتر سعید كوشا و همسرش مریم است كه هر دو از متخصصان انرژی هسته‌ای ایران هستند و در سفر به كربلا گرفتار نیروهای اشغالگر آمریكایی شده و به نقطه‌ای نامعلوم منتقل می‌شوند.

بهمن ناصری، فرمانده نیروی ویژه اطلاعاتی و امنیتی ایران و هم‌رزم پدر دكتر كوشا در دفاع مقدس، مأمور نجات دكتر كوشا و همسرش از دست اشغالگران شده و عملیات رزمی خود را آغاز می‌كند.

بهمن همزمان مأمور پیگیری پرونده شاپور فرمانفرما یكی از كارشناسان سازمان انرژی هسته‌ای است كه با مدارك جعلی موفق به استخدام در این سازمان شده است. وی كه دورگه ایرانی اسرائیلی است اطلاعات با ارزش هسته‌ای را به خارج از كشور منتقل می‌كند.

بهمن در تعقیب شاپور متوجه می‌شود كه وی خبر خروج سعید و مریم از ایران را به نیروهای آمریكایی داده است، همچنین در تدارك عملیات نظامی آمریكاییان در خاك ایران به فرماندهی فردی به نام جكسن است، بهمن جكسن را دستگیر كرده و اطلاعات با ارزشی از وی می‌گیرد.

مراحل بعدی بازی حضور بهمن در خاك عراق، نجات مردم بی‌گناه عراق، خنثی‌سازی بمب‌گذاری در نجف و غیره است.

در صورت موفقیت كاربران در این بازی، بهمن در پایان سعید و مریم را آزاد می‌كند و همزمان متوجه می‌شود چند زندانی دیگر در زندان‌های مخوف عراق هستند كه از روی نشانه‌هایشان آن‌ها را می‌شناسد، حاج احمد متوسلیان و غیره كه در حساس‌ترین مرحله بازی نجات پیدا می‌كنند.
Mohammad1369
[مدير سايت]
[مدير سايت]

پستعنوان: رد: بازي ايراني عمليات ويژه 85 به محصولات سايت اضافه شد...   الخميس أغسطس 07, 2008 4:02 pm

نمای ورودی بازی

Mohammad1369
[مدير سايت]
[مدير سايت]

پستعنوان: رد: بازي ايراني عمليات ويژه 85 به محصولات سايت اضافه شد...   الخميس أغسطس 07, 2008 4:06 pm

Splashمراحل(البته اینجا فقط مرحله 1 هست)

بازي ايراني عمليات ويژه 85 به محصولات سايت اضافه شد...

مشاهده موضوع قبلي مشاهده موضوع بعدي بازگشت به بالاي صفحه 
صفحه 1 از 2رفتن به صفحه : 1, 2  الصفحة التالية

مواضيع مماثلة

-
» سايت علمي نخبگان جوان - افسانه جومونگ با سرقت بخش? از تار?خ ا?ران شکل گرفته!!!